Piaskowanie zębów – charakterystyka, wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu 

Piaskowanie to technika stosowana przez stomatologów od wielu lat. Zabieg ten polega na użyciu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem do oczyszczenia zębów z płytki nazębnej oraz pozbycia się ewentualnych przebarwień na powierzchni zębów. Najczęściej piaskowanie zębów łączy się ze skalingiem tj. usuwaniem kamienia nazębnego, dzięki czemu stomatolodzy mogą osiągnąć niezwykłe efekty.  

Na czym polega piaskowanie zębów? 

Piaskowanie zębów Warszawa Śródmieście to zabieg bezbolesny, choć niektórzy pacjenci mogą odczuwać delikatny dyskomfort zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu. Dyskomfort ten odczuwalny jest na skutek podrażnienia dziąseł podczas oczyszczania zębów, jednak odczuwalny jest on maksymalnie do godziny po przeprowadzeniu zabiegu. Piaskowanie zębów Warszawa Śródmieście wykonuje się za pomocą piaskarki. Piaskarka dzięki wykorzystaniu wysokiego ciśnienia, które odpowiada za rozpylenie wody z dodatkiem piasku dentystycznego. Metoda ta jest niezwykle skuteczna, a podana w ten sposób mieszanka dociera do trudnodostępnych miejsc. Po przeprowadzeniu piaskowania zębów należy wzmocnić szkliwo zębów. Większość stomatologów wykorzystuje do tego lakier fluorkowy. 

Wskazania i przeciwwskazania do piaskowania zębów 

Piaskowanie zębów Warszawa Śródmieście to zabieg stomatologiczny, który posiada wskazania, ale także przeciwwskazania, które wykluczają pacjentów z korzystania z tego zabiegu. Na szczęście w przypadku piaskowania zębów istnieje jedna, niezwykle ważna przyczyna, przez którą zabieg ten nie może zostać wykonany, a są nią stany zapalne uzębienia czy ewentualne ubytki. Przeciwwskazaniem mogą być również owrzodzenia czy uszkodzenia błony śluzowej. Jeśli stomatolog uzna, że pacjent nie posiada żadnych uszkodzeń i wykluczy on wszelkie przeciwwskazania, piaskowanie zębów może być wykonane nawet na wizycie kontrolnej. Zaleca się korzystać z tego zabiegu raz na pół roku, a w przypadku osób, które piją dużo kawy, herbaty oraz są palaczami, piaskowanie zębów można wykonać raz na trzy miesiące. 

Piaskowanie zębów – charakterystyka, wskazania oraz przeciwwskazania do zabiegu 
Przewiń do góry